Ciğerci Turan Usta Hakkında Herşey...


          1979'da Ankara'dan Alanya'ya geldik. Rahmetli amcalarım ve rahmetli babam Ankara Gençlik parkında Kahramanmaraş'ın dondurmasını ve kebabını orada bırakıp, Alanya'da devam ettirmeye karar vermişler. Bende 1986'da Alanya Mola kavşağında bulunan Meşhur Mola Restorantta, Şişman amcamın yanında çalışmaya başlamıştım. Şiş takmak, bulaşık yıkamak, çatal kaşık silerek başladığım iş hayatıma 1990 yılında usta ünvanıyla devam ettim. 
          Alanya'da birçok otel ve restoranlarda usta başı olarak çalıştım. Bir çok yabancı mutfakla tanıştım. Fransız, İtalyan, Meksika, Uzak Doğu ve Osmanlı mutfağından yemekleri değerli müşterilerime tattırdım. Alanya'nın 6 aylık sezonunda geçinmek zor olduğu için alternatifler aramaya başlamıştım. Ciğerin bu kadar çok sevildiği bir şehirde, ciğercinin eksik olduğundan dolayı ciğerci açmaya karar verdim.
          Cuma pazarı civarında küçük bir dükkan kıralayarak ilk adımı attım. Bu işe yanlız başlayamacağım için kardeşim kadar sevdiğim Halil Serter Tut ile beraber 2005 yılında başladık. Yaptığımız ciğerler,kebablar beğeni almaya başladı. Değişik ve farklı lezzetleride menüme katmayı istedim. Tereyağlı Yaprak Ciğeri icad edip, menüme dahil ettim ve misafirlerimizin beğenilerine sunmaya başladık.
          İstediğimiz ilgiyi gördük, başarıya doğru sevgili çalışanlarım ve ortağımla yaklaşık 10 yıl devam ettikden sonra Alanya'nın ciğerde markası olduk. Kader bir gün ortağımızla yollarımızı ayırdı.
          Bende Jandarma sokağında, Develi Camii altında ve Karabüllü Oto Yıkaması karşısında bulunan kendi yerimde siz değerli müşterilerimize aynı özveri, sabırla, isteyerek güler yüz ve tatlı dilimle Allah sağlık verdiği müddetce hizmet etmeye devam ediyorum.

                                                                                                        Saygılarımla 
                                                                                                        Ciğerci Turan USTA ( Turan ERŞAHAN )
                                                                                                        Alanya'nın Ciğercisi